Turnike Sistemleri

Turnike Sistemleri

Her türlü geçişe izin verilmesi gereken ortamlarda kullanılan geçiş kontrol sistemleri mevcuttur. Farklı metotlarla kişi tanıması yaparak yetkilendirmelere imkan tanımaktadır. Bu metotların başında proximity olarak isimlendirilen kart/anahtarlıklarla kişi tanıyan cihazlar gelmektedir.

Bu cihazlar proximity karta alternatif olarak hafızalı kart olarak isimlendirilen Mifare kartlarla da kişi tanıması yapabilmektir.

Kart okuyucu cihazlara alternatif olarak parmakizi okuyucu cihazlar (ki bu cihazlar parmak izlerini kesinlikle parmak izi olarak tutmayan sayısal değerler üreterek bunları karşılaştıran cihazlardır), şifreli cihazlar, yüz tanıma cihazları, biometrik damar okuma, iris okuma cihazları ayrı ayrı kullanılabildiği gibi bu özelliklerden birkaçını aynı anda bünyesinde bulundurup isteğe bağlı okuma yöntemine izin verebildiği gibi daha fazla güvenlik için peşpeşe birden fazlasınıda kullanmaya izin veren cihazlarda mevcuttur.

Hemen hemen her türlü geçiş ünitesine bağlantısı yapılabilen bu sistemler, turnike, bariyer ve kapılarda kullanılabilmektedir. Kapılarda kullanımda mevcut elektronik kilitlere tetik verilebileceği gibi sonradan elektromanyetik kilit, pimli elektronik kilit veya dilli kapı kilitlerine basaç kullanılarak, kilitlere de tetik verilerek kapıların güvenli hale getirilmesi sağlanabilir.

TURNİKE ÇEŞİTLERİ

  • Tripod (Bel ) Turnikeleri
  • Swing Gate (Vip ve Engelli ) Turnikeleri
  • Hızlı Geçiş Turnikeleri
  • Boy Turnikeleri

Turnike Sistemleri İle İlgili Bilgi Almak İçin Bize Ulaşın