Konya Teknokent’te Girişler HESAÇ Kontrolünde

Kalabalık yerlerde HES kodu kontrolü sağlayan HESAÇ uygulaması Konya Teknokent’in girişinde kullanılmaya başlandı.

Mekanlara, özellikle kalabalık mekanlara Covid-19 şüphesi bulunan, temaslı kişilerin girişlerini engellemek için HES kodu kontrolü gerekiyor. Kalabalık mekanların girişlerinde oluşan yoğunluğun önüne geçebilmek için HES kodu kontrolünü daha sistematik hale getiren HESAÇ uygulamasının kullanımı artmaya devam ediyor.

Büyük alışveriş merkezlerinde kullanılan HESAÇ, Konya Teknokent’te de kullanılmaya başlandı. Kolay kullanımıyla girişlerde tercih edilen HESAÇ uygulaması ile personellerin tek tek HES kodu kontrolü yapmasına gerek kalmadan tüm ziyaretçiler kendi HES kodlarını cihazın ön kamerası ile okutarak mekâna giriş yapabiliyorlar.

Sağlık Bakanlığı ile entegre şekilde çalışan HESAÇ, kişilerin HES kodlarından riskli/risksiz/aşılı/aşısız gibi bilgileri sesli uyarı ile ekranda gösteriyor ve bu sayede HESAÇ uygulamasını kullanan kurumlar kurum giriş ve çıkışlarını daha kolay kontrol edebiliyorlar. Riskli kişilerin HES kodlarını okutması hâlinde cihazdan bir alarm sesi çalıyor ve yöneticilere anında bilgilendirme mesajı göndererek gerekli önlemin hızlıca alınmasını sağlıyor.

HESAÇ ile işletmeler, günün sonunda gün içerisinde işletmeye kaç kişinin girdiği, hangi saatler arası giriş yaptığı gibi bilgilerle yoğunluk analizi yaparak o saatlerdeki önlemleri daha sıkı hale getirebiliyorlar.

HESAÇ uygulaması ile girişleri daha sistematik hale getirdiklerini ifade eden Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet HAMURCU: “Konya Teknokent ailesinin sağlığını düşünerek böyle bir programı bünyemizde kullanmaya başladık. HESAÇ uygulamasını geliştiren ve Sağlık Bakanlığından da onay alan Armiya Teknoloji firmasına teşekkür ederiz.” dedi.

Armiya Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Özgen Kart da HESAÇ programının özellikle kalabalık yerler için büyük kolaylık sağladığını ve bugüne kadar 25 farklı ülkeden toplamda 713 lisans başvurusu aldıklarını ifade etti.

Bu Gönderiye Bir Yorum Yapın

Diğer Gönderiler

İletişim

Kapsamlı Sektörel Çözümler İçin Bizimle İletişime Geçin.

Armiya Teknoloji’nin uzmanlığıyla, sorularınızı yanıtlamak ve ihtiyaçlarınıza en uygun çözümleri bulmak için buradayız. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Armiya Teknoloji;
Bu formu doldurduğunuzda neler olur?
1

İhtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi anlamak için sizinle uygun bir zamanda bir telefon görüşmesi ayarlarız.

2

Detaylı bir keşif yaparak ihtiyaçlarınızı belirler ve size özel çözümlerimizi sunmak için bir danışma toplantısı gerçekleştiririz.

3

Belirlediğimiz ihtiyaçlarınıza uygun olarak detaylı bir teklif hazırlarız ve size sunarız.

İletişim Formu