VIP Turnikeler

VIP Turnikeler

İnsanların belirli bölgelerde geçişlerini bir düzen altında kontrol etmeleri için vip turnike sistemleri kullanılır. Bu kontroller manuel olarak görevliler tarafından da yapılabilir, ancak bu şekilde işler çok ağır ilerleyeceğinden çok da tercih edilmezler.

Bunların yerine vip turnike sistemi ile senkronize olarak çalışacak kullanıcı tanıma sistemleri ya da her ikisini de kapsayan bilgisayar üzerinde çalışan kullanıcı takibi ve geçiş kontrol yazılımları kullanılmalıdır. Bu şekilde kullanıcıların sorguları hızlı işlemcileri ile ya kullanıcı takip cihazları ile ya da bilgisayarlar aracılığı ile daha hızlı bir şekilde yapılacaktır. Böylelikle iş yükünün hafifletilmesi sağlanmaktadır.

Kart ve şifreli tanıma sistemleri, parmak izi tanıma sistemleri, yüz ve iris tanıma sistemleri kullanılarak turnikelerin tam otomatik bir şekilde çalışması sağlanmaktadır.

Bu tanıma sistemleri sadece bu özellikleri ile düşünülmesin, sırası ile her markadan bir öncekisinde bulunan özellikler bir sonra ki markada genellikle mevcuttur. Kısacası uygulanacak kullanıcı tanıma sistemi yüz tanıma olarak seçilirse, bu yüz tanıma sisteminde parmak izi ya da kart okuma sistemleri de içerisinde olacaktır.

Böylelikle kullanıcılar ihtiyaçları doğrultusunda istedikleri sistemi kullanarak farklı yöntemler kullanabilecekleridir. Bu sistemlerin hepsi yalnız başlarına offline şekilde çalışabildikleri gibi Perkotek takip yazılımları ile de senkronize bir şekilde online olarak çalışabilirler. Offline moda göre çalıştıkları takdirde sadece kullanıcıların geçişlerine onay verilir.

Oysaki takip yazılımların ile hem geçiş onayları verilebilecektir hem de yazılım özellikleri ile kullanıcılara yetki ve kısıtlamalar getirilebilir. Böylelikle kullanıcılara sadece geçiş için onay verilmez, hangi koşullar doğrultusunda onay verileceği de ayarlanabilir. Ayrıca geniş kapsamlı raporlama modülü ile kullanıcıların turnikeleri kullanım şekilleri takip edilebilir.

Turnike Sistemleri İle İlgili Bilgi Edinmek İçin Bize Ulaşın.